Чим корисне соєве молоко

Соєве молоко є продуктом рослинного походження, який виготовляється із соєвих бобів. Його батьківщиною вважається Китай. На сьогодні даний напій завоював багато прихильників по всьому світу. Він користується великою популярністю у Східній Азії, Південній і Північній Америці, Африці і деяких країнах Європи.

Соєве молоко відрізняється приємним, дещо солодкуватим смаком і ненав’язливим легким ароматом. Його застосування досить широке. З нього виробляють сир тофу, кефір, бульйон, йогурти, молочні коктейлі, а також використовують для приготування випічки.

У чому користь соєвого молока

Основна користь соєвого молока полягає в тому, що воно може стати прекрасним замінником звичайного, оскільки в ньому не міститься лактози. Тому його сміливо можуть споживати люди, які страждають від непереносимості лактози. Також завдяки рослинному походженню воно цілком підходить вегетаріанцям.

Корисні властивості соєвого молока

Крім цього, до складу соєвого молока входить безліч корисних речовин. Воно багате на макро- і мікроелементи, ізофлавон, білки, тіамін, піридоксин, вітамін В12 і вітамін Е. Також у ньому міститься багато рослинної клітковини. Єдине, чим соєве молоко поступається коров’ячому, це зовсім незначний вміст кальцію, але цей недолік виробники компенсують, штучно збагачуючи його даними мікроелементами.

Завдяки тому, що калорійність соєвого молока зовсім незначна, воно цілком може виступати як дієтичний продукт, що легко засвоюється, і який буде корисний при гіперсекреції або виразці шлунка, ожирінні та хронічному холециститі.

Ціанокобаламін, що міститься в соєвому молоці, позитивно впливає на кровоносну систему, а в сукупності з тіаміном і піридоксином покращує діяльність нервової системи та метаболічних процесів. Вітамін Е, яким багатий цей продукт, сприяє запобіганню розвитку пухлин і попереджує передчасне старіння. Також він покращує стан шкіри і волосся.

Соєве молоко є природним джерелом фітоестрогенів, які діють на організм практично так, як гормон естроген. Вважається, що вони здатні запобігати захворюванню серця й остеопорозу, також вони успішно борються із симптомами менопаузи: відчуттям жару, прискореним серцебиттям, приливами і болями при сексуальних контактах.